Stacje zmiękczania wody Buderus

Logawater Soft to nowoczesne, kompaktowe urządzenia do zmiękczania wody. Wyposażone są w zaawansowany system sterowania, który zapewnia miękką i aksamitną wodę w całym domu, zawsze gdy jest to potrzebne. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to okresowe uzupełnianie soli do regeneracji złoża. Twarda woda w gospodarstwie domowym może powodować wiele problemów i dodatkowe koszty. Węglany wapnia i magnezu obecne w wodzie osadzają się jako kamień i osad na wszystkich elementach mających z nią kontakt.

 

Gdzie zamontować stację uzdatniania wody ?

Stacje należy zamontować na przyłączu głównym budynku - zagwarantuje to, że cała woda która trafia do budynku zostanie poddana procesowi zmiękczania. 

Jak działa urządzenie do uzdatniania wody Buderus Logasoft Water ?

Dzięki złożu jono-wymiennemu (żywicy) umieszczonej w środku urządzenia, przepływająca woda oddaje jony wapnia i magnezu, żeby następnie zostały one zastąpione przez jony sodu. Dzięki temu zmniejszamy jej twardość i chronimy instalację przed odkładającym się kamieniem. 

Jak regenerować złoże w stacjach uzdatniania wody Buderus?

Dzięki zaawansowanej automatyce wbudowanej w urządzenie, ilość zmiękczonej wody jest dokładnie mierzona. Dzięki temu, urządzenie samo sprawdza zużycie złoża i regeneruje je, ale tylko w tej części która tego wymaga. 

Dlaczego warto uzdatniać wodę stacją uzdatniania?
 1. Chroni to urządzenia AGD przed odkładającym się kamieniem
  Wszystkie urządzenia AGD które do swojego funkcjonowania potrzebują wody, są narażone na zakamienienie. Czajniki, ekspresy do kawy, przepływowe podgrzewacze wody, pralki itp. przy bardzo twardej wodzie padają ofiarą białego nalotu ciężkiego do usunięcia bez mocnych środków chemicznych. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do uszkodzenia urządzeń. Może wiązać się to z drogą naprawą. 22. ​
   
 2. Chroni glazurę, kabiny prysznicowe oraz armaturę przed osadzającym się kamieniem
  Armatura która dostarcza nam wodę w łazienkach jak baterie czerpalne i prysznicowe, ale także umywalki, kabiny i glazura je otarczająca są narażone na powstawanie trudno usuwalnych osadów. 
   
 3. Zapobiega zwiększeniu szorstkości ubrań po praniu
  Po upraniu w twardej wodzie ubrania są szorstkie, zbite i nieprzyjemne w dotyku. Aby zniwelować ten efekt trzeba stosować dużo detergentów zmiękczających generując niepotrzebne koszty
   
 4. Zmniejsza ilość zużycia detergentów myjących
  Ze względu na duże napięcie powierzchniowe wody twardej słabo się ona pieni. Przyczynia się to do konieczności użycia większej ilości środków i generuje dużo większe koszty oraz negatywny wpływ na środowisko. 
   
 5. Zmniejsza problem podrażniania skóry
  Przez stosowanie większej ilości detergentów mogą u niektórych osób występować podrażnienia skóry.
   
 6. Zapewnia mniejszą ilość czasu przeznaczonego na sprzątanie.
  Pozbycie się skutków twardej wody wymaga dużo czasu i wysiłku oraz generuje koszty, ze względu na bardzo duże ilości odkładanego kamienia.

Wszystkie powyższe problemy, może rozwiązać zmiękczacz wody Buderus WE200. 

Czy zmniejszenie twardości wody jest niezdrowe?

Nie. Wynika to z zaawansowanej automatyki na urządzeniu. Na panelu sterującym użytkownik może ustawić sobie na jaką twardość wody chce uzyskać za urządzeniem.

Logawater Soft WE400

Kompaktowe zmiękczacze wody Logawater Soft WE400 dostępne są w czterech rozmiarach pojemności złoża: 9, 14, 22
oraz 26 litrów. Są to wielkości, które mogą obsłużyć zarówno niewielkie jak i kilkuosobowe gospodarstwa domowe.

 

Logawater Soft WE800i

d